Nejobtížnější podmínky v Žiželicích

Testování před závodní sezonou 2017 ve středočeských Žiželicích bylo pouze pro otrlé. Podmínky na trati jezdcům tentokrát nejvíce znepříjemnilo hlavně počasí.

DSC_2580

Osmý ročník Testovací RZ provázel déšť a silný vítr. Stateční fanoušci přesto postávali podél trati, aby viděli průjezdy svých favoritů. Přes 20 posádek si vyzkoušelo již tradiční tréninkovou trať v obou směrech. Nejrychlejší čas zaznamenal Jan Černý s vozem Škoda Fabia R5. O několik vteřinek za ním zaostal na stejném stroji Karel Trojan. Jezdcům se tentokrát nevyhnuly nejen technické problémy, ale několik posádek doplatilo na kluzkou mokrou trať a své vozy poškodilo. Mezi ně patří i téměř domácí jezdec Václav Dunovský, který se svým Peugeotem 208 R2 sice zajížděl nejrychlejší časy ve třídě 6, avšak v RZ Končice se mu nepodařilo ukočírovat svůj vůz a jeho testování bylo ukončeno setkáním se stromem.

DSC_2636

Kompletní výsledky všech průjezdů najdete na webových stránkách www.amkcidlina.cz, na facebookových stránkách Testování pak můžete shlédnout neustále přibývající fotografie a videa.

FBD_9312

Na hodnocení 8. ročníku Testování jsme se zeptali ředitele Radka Časty: „Myslím si, že to byly jednoznačně nejnáročnější Žiželice. Od jezdců se k nám ale dostávají jen pozitivní ohlasy, zejména pro to, že si mohli vyzkoušet opravdu různé podmínky – od suché trati, přes vytahané bahno, po stojící vodu na kluzkém asfaltu. Nesmím zapomenout také na fanoušky, kterých sice bylo o poznání méně než jindy, ale to, že vydrželi stát podél trati, si zaslouží pochvalu. Vyzdvihnout musím také perfektní práci pořadatelů, pro které tyto podmínky nebyly vůbec jednoduché, sice jsme trať v pátek stavěli za sluníčka a při 18stupních, ale propršenou sobotu zvládli naši pořadatelé fantasticky a já jim za to mockrát děkuji. Touto formou také děkuji všem partnerům, bez kterých by 8. Testovací RZ Žiželice rozhodně nebyla. Děkujeme obci Žiželice a jejím představitelům a společnosti Crocodille ČR. Děkujeme všem zúčastněným posádkám i divákům, budeme se těšit při 9. ročníku Testovací RZ Žiželice.“

Autorem fotografií je David Jeřábek